Program            Vstupenky            Interpreti            Místa konání
 

Milí přátelé, milovníci kultury,
 

myšlenka přivést do tohoto regionu více kulturních akcí vznikla na základě již tradičních vánočních koncertů duchovní hudby, které se rok od roku těšily stále větší oblibě. Je zřejmé, že ke kvalitní hudbě či divadelnímu představení se místní občan dostane jen zřídka. Proto chceme přivést zajímavá i závažná vystoupení přímo do vašich srdcí.

Je zde možnost navštívit koncerty klasické hudby v podání vynikajících komorních souborů, vyslechnout unikátní díla chrámové tvorby umocněná prostorem kostela Panny Marie Bolestné a v neposlední řadě divadelní představení a koncerty „lehčího žánru“.

Dáváme přednost mladým umělcům, kteří jsou buď studenty, nebo čerstvými absolventy vysokých uměleckých škol, protože jejich živost a pracovní zapálení dle našeho názoru hudba i divadlo potřebuje. Poskytneme též prostor zralým, zkušeným a renomovaným interpretům, známým u nás i v zahraničí.

Možná se ptáte, zda je skutečně potřeba tolika koncertů, tolika umění v jedné obci?
Koncertní představení v sobě ukrývá nejrůznější prvky; posluchač nejen že slyší skvělou hudbu, ale nechává se jí – někdy i nevědomky – ovlivnit a formovat. Proto doufáme, že tento kulturní projekt bude pro vás přínosem i tím, co leckdy třeba nevědomky vyhledáváte, a že v něm naleznete náležité uspokojení.